Cel mai fain cadou pentru cea mai faină vârstă

Mirela Oprea Asociația Ferentari

46 de ani împlinesc în 14 iulie. Cea mai faină vârstă ever! Dar nu sunt prea credibilă, că așa am zis și anul trecut, și acum doi ani și în fiecare an de vreo 10 ani încoace. Dacă aș da timpul înapoi ca să fiu copil din nou? În niciun caz! Acum e cel mai fain.

Dacă mă cunoşti un pic, știi deja că singurul cadou pe care îl vreau de ziua mea este… pizza și alte bunătăți pentru copiii de care ne ocupăm la Asociația Ferentari.

Sunt copii buni, dintre care unii “în gura lupului”. Lupul cel rău, care numai rele aduce: nu tu şcoală, nu tu siguranţa unei familii calde, nu tu mamă, nu tu tată, nu tu hrană sănătoasă (sau măcar hrană de orice fel), nu tu o vacanţă, nu tu un zâmbet, nu tu o şansă cât de mică.

“Chifteluţi”. Aşa le zice Ionuţ, fratele meu cel viteaz, care împreună cu Mădălina, partenera lui în toate, a deschis Studiourile Ferentari, un loc bun, în care copiii sunt ţinuţi departe de “stradă”.

Stradă = un eufemism, ca să nu zicem pe nume unor realităţi mega crude.

La Studiourile Ferentari, unul dintre cele mai importante ale asociației, copiii îşi descoperă şi şlefuiesc talente şi recapătă curajul visurilor lor. Un loc care nu poate exista decât cu ajutorul nostru al tuturor.

Pentru mine personal, nu mulțumesc, am de toate. Pentru ei, oricât de multe și generoase. La cadouri mă refer J.

Mulțumesc.

Petra M Demary

Dear Mirela, what a nice initiative. I am happy to contribute. Happy birthday and enjoy life 🤗❤️
16 Jul 2023
La multi ani, Mirela!
15 Jul 2023

Adina

La mulți ani, Miru, miraculoaso!
15 Jul 2023

La multi ani Mirela! Sa fie cu multa sanatate, cu bucurie si cu cat mai multe vise implinite atat din lista ta cat si a copiilor din asociatie.

14 Jul 2023
Te pup si te imbratisez!
14 Jul 2023
Fiecare decada sa-ti aduca mai multa bucurie, pace si iubire! Nu de alta, dar dai inapoi insutit si eu iti ofer aceste ganduri cu tot suflul si sufletul pentru ca mesajul tau mi-a ajuns pana in adancuri!🩵🩵🩵

Roxana

La mulți ani plini de bine, Mirela!!!
La mulți ani, Mirela!
14 Jul 2023
La mulți ani, OM minunat! Sunt recunoscătoare că te-am întâlnit!
12 Jul 2023

Simona Covrig

La mulți ani, Mirela! ... cu multe visuri împlinite! 🥰
12 Jul 2023
La multi ani, Mire! Felicitari tuturor celor implicati in acest proiect!!

Alexandra Radulescu

La mulți ani plini de bucurii și fapte bune, care să ți se întoarcă înzecit! <3
11 Jul 2023
La muulti ani, Miru! O pizza mai mare pentru inima ta buna❤️
11 Jul 2023
Sa păpați frumos de tot pizza
11 Jul 2023

La mulți ani cu lista de 1000 de visuri împlinite, dragă Miru'! Iar pe lângă visurile tale sau împreună cu ele, să pierzi numărătoarea persoanelor care își împlinesc visuri datorită ție (inclusiv chiftelutzi, desigur).
08 Jul 2023
O pizza de la mine pentru un chifteluț simpatic. Pic cu pic se face mult. Și magia asta e stăpânită cu atâta pricepere de către Mirela. La cât mai mulți ani pentru tine, dragă Mireala, ca să fie cât mai mult bine pentru lume!
07 Jul 2023

Andreea și Andi

Ca ne ești tare tragă e de la sine înțeles. Ca ne e tare drag ce face frate-tău în ferentari e iarăși clar. Dacă dintr-una le aratam pe amândouă, e no brainer. La mulți ani, Miru
07 Jul 2023

Ligia

Madalina Vlase

La mulți ani dragă Mirela, cu multe visuri împlinite și ale tale și ale celorlalți! Să împlinești și ceea ce nu știi încă că visezi! 🤗

Octavia Vereșteanu

La mulți ani, Miru! Ești o bucurie cu 46 de aripi! Te îmbrățișez!

Ana-Maria

03 Jul 2023
Sa fie cu lumina si bucurie urmatorii ani Mirela! Imbratisari de la Galați!
03 Jul 2023

02 Jul 2023