Cel mai frumos cadou de ziua mea

Maria Salomia Asociația Ferentari

Știu că abia a trecut perioada sărbătorilor & încă ne dezmeticim (drept dovadă, îmi lansez apelul cu întârziere), dar nimic nu m-ar bucura mai tare de ziua mea decât să încercăm să facem un pic de bine împreună :)

Anul ăsta, vă propun să-mi folosiți aniversarea ca pretext pentru a dedica un gând bun & poate o mică sumă de bani Asociației Ferentari, a căror activitate motivează și susține, de ani buni, mulți copii și tineri care altfel nu ar avea posibilitatea de a-și explora pasiunile și interesele și de a-și construi un viitor în care au și ei un cuvânt de spus.

Oamenii de la Asociația Ferentari au reușit să creeze, în inima Ferentariului, un "spațiu de ascultare, de comunicare, de vindecare" foarte valoros și necesar tinerilor de toate vârstele pentru care ăsta e unicul prilej de întâlnire cu o formă de educație, cu arta și cultura, cu un mediu sigur unde sunt apreciați așa cum sunt și încurajați să se exprime, să se joace, să creeze.

Ce iese din toată treaba asta, puteți vedea urmărind spectacolele trupei PlayHood, de pildă, care schimbă vieți & demontează prejudecăți încă din 2013.

Dacă vreți să aflați mai multe despre munca fenomenală pe care o fac cei de la Asociația Ferentari, puteți citi despre ei aici: https://asociatiaferentari.ro și, dacă vreți să continuați să le susțineți activitatea și dincolo de acest fundraiser, puteți deveni donatori recurenți, aici: https://asociatiaferentari.ro/index.php/doneaza - sau măcar spectatori recurenți ai spectacolelor lor, așa ca mine :)

Vă mulțumesc mult & fie ca gestul vostru să dea tonul unui 2024 mai generos, mai blând, mai solidar!

- Maria

Cu drag!
11 Jan 2024

06 Jan 2024
La mulți aaaaani! 🔥🔥🔥🔥
❤️

De la A + A

La multi ani, sa ne traiesti! 😘❤️

T&D

happy bday ❤️

Andreea

La mulți ani cu mult bine!

Anca 🦥

In bax bag banii
04 Jan 2024
Pentru cine, pentru tine, plâng de fericire!

La multi ani !
🥳

Ana & Tom

O mie de pupici și de urări de bine. Ne vedem vineeeri!

Mulțean
Maria Salomia : Asociația Ferentari