Educație și chiftele pentru Studiourile Ferentari

Ionuț Oprea Asociația Ferentari

Fac 40 de ani. Dacă mă întrebai la 7 ani ce vreau să mă fac când ajung mare, nu știu ce aș fi spus. Știu sigur doar că nu aș fi spus că vreau să fiu domnu Ionuț la StudiourileFerentari.

Poate că odată am dansat, am râs, am plâns împreună. Poate că ne-am iubit, ne-am plictisit, ne-am jucat pe stradă, am jucat pe scenă. Poate nici măcar nu ne cunoaștem, dar ne prețuim. Dacă ți-am făcut o secundă de viață să vibreze, poți să o dau mai departe, că și eu am luat-o de la alții.

La Studiourile Ferentari, copiii cartierului învață să scrie, să numere, să socotească. Unii nu au fost duși la școală deloc. Pentru alții, meniul zilei înseamnă câteva doze de energizant. Avem mereu nevoie de rechizite, mâncare și apă. Proiectul nostru crește și voi toți ați fost nănașii.

Vă mulțumesc tuturor!

La mulți ani cu impact!
10 Oct 2023
La multi ani cu dorinte implinite si surprize placute fara numar care sa-ti aduca bucurie si speranta cand te astepti mai putin!
08 Oct 2023

Mihaela D.

La mulți ani, domnu'! Să fiți fericit! 🤗😘

La multi ani!
La multi ani Ionut!
La mulți ani!! 🤗❤️

La multi ani, dragule!

La multi ani!
La Multi Ani, Ionut!

Bogdan Ionuț Costea

La mulți ani!
04 Oct 2023
La mulți ani, mare lucru sa fii omul ala care se cinstește cinstindu-i pe alții.
Ionuț Oprea : Asociația Ferentari
Educație și chiftele pentru Studiourile Ferentari