Playhood - Cel mai frumos cadou de ziua mea

Carla Fotea Asociația Ferentari

Vine ziua mea și m-aș bucura ca toate cadourile să se îndrepte către copiii și adolescenții de la Asociația Ferentari. Așa că vă rog frumos să donați pentru ei.

Ionuț Oprea și Mădălina Dorobanțu fac acolo o treabă minunată în condiții complet potrivnice. Mi se rupe sufletul într-o mie de bucăți când văd pozele lor cu copiii care-și fac la Studiourile Ferentari temele că altfel nu și le-ar face, că nu e nimeni acasă la ei care să stea cu ei să-i ajute, să-i asculte, să-i încurajeze.

Nu pot să nu mă gândesc la copilul meu și la ce norocos e el că le are pe toate și ce norocoși suntem noi că putem să i le dăm pe toate. De asta pun aici o poză* cu el mic. Ca să vă manipulez sentimental că e drăguț, dar și ca să vă amintiți că toată lumea are nevoie de cineva care-i împingă în sus pe tobogan.

Mulțumesc!

*Fotografie de Cristina Matei

Delia și Oana

La mulți ani, Carla! Să fie bine pentru toți copiii mici și mari 🤍
02 Oct 2023

în loc de la multi ani

gânduri de bine și multe îmbrățișări
01 Oct 2023

Ana&Andrei

La mulți mulți aaaani minunați! <3

Ioana & Eva

la muuulți ani 🌻
29 Sep 2023
la multi ani Carleone, mare bucurie sa iti fac asa caodu :)
29 Sep 2023

La mulți ani Fotea, sănătate și doamne ajunge la tăt neamu'
La multi ani, Carla! 💖
29 Sep 2023
mulți ani generoși să vină pentru toți copiii - mai mari și mai mici!
28 Sep 2023

La multi ani, fata draga!

LMA
La mulți ani :)