Îmi donez ziua de naștere pentru PlayHood

Raluca Negulescu-Balaci Asociația Ferentari

Știu PlayHood-ul de când era mic, dar cu ambiții mari. Din momentul în care puștii din Ferentari erau de-o șchioapă și curioși să vadă ce se face acolo, la atelierul de teatru. De când Ionuț Oprea, fondatorul PlayHood, a venit prima dată în Clubul de Educație Alternativă și s-a minunat de talentul și energia lor. Și i-a fermecat prin jocuri și exerciții de dicție. I-a pus să citească și să colaboreze, să construiască un univers nou, inspirat din viețile lor. A crescut PlayHood ca Prâslea cel voinic, cu o forță vitală care îmi dă speranță că se pot schimba foarte multe lucruri în bine în România. Mulți dintre puști sunt azi mai înalți ca mine și și-au descoperit vocația în teatru. Și dacă unii dintre ei nu mai sunt în trupă, experiența Playhood a rămas cu ei prin încrederea pe care au dobândit-o în acest context. Siguranța că își pot atinge potențialul, oricare ar fi acesta. Ionuț a rămas peste ani la fel de implicat și a propulsat trupa de teatru la o altitudine artistică incredibilă.

PlayHood e o platformă colectivă a vocilor și experiențelor adolescenților din Ferentari. E povestea lor tradusă pe scenă – o poveste pe care trebuie s-o vedem, simțim și auzim toți ca să devenim oameni mai buni.

Nu ne gândim des la asta, dar viitorul este și despre a ne dezvolta și exprima creativitatea prin artă. PlayHood e o inițiativă vizionară care oferă un mijloc de expresie adolescenților din Ferentari. E un loc sigur unde se descoperă, leagă prietenii și învață. Ca să fie cu adevărat un spațiu care răspunde nevoilor acestora, suma donată va acoperi costurile pentru mesele copiilor la repetiții.

Îmi donez ziua de naștere pentru că vreau să susțin acest hub creativ, această platformă artistică inovatoare care schimbă în bine viața și perspectivele copiilor.

Haideți alături de mine să împlinim visurilor puștilor din PlayHood!

ioana

<3
06 Sep 2020
Felicitari!
06 Sep 2020
05 Sep 2020
Target achieved:) La multi ani, Raluca!
05 Sep 2020
La mulți ani cu fapte bune!

Ramona Neagu

La mulți ani!
la multi ani !!
04 Sep 2020
Mult succes!
04 Sep 2020

M&V

La mulți ani, te iubim!
03 Sep 2020
Stii poseta aia draguta care-ti place si nu-ti trebuie? S-a transformat in
03 Sep 2020
02 Sep 2020

02 Sep 2020

Marga + Geo iti ureaza la multi ani fericiti, sanatosi si plini de energie ca sa iti poti implini dorintele si ambitiile! Te imbratisam

Mada

Eu cred in binele facut de comunitate fara sa ceri nimic in schimb! Iti doresc la multi ani si multa putere sa continui sa implinesti vise! Esti un model
01 Sep 2020
La multi ani minunati ca tine, Raluca! Si la cat mai multe proiecte frumoase in continuare, unele impreuna sper :))
La multi ani frumosi !
30 Aug 2020
La cat mai multe momente minunate pentru tinerii din PlayHood! La multi ani, Raluca!
La multi ani!!!
29 Aug 2020
La multi ani, Raluca! Iti doresc ca generozitatea ta sa se intoarca la tine insutit si inmiit, in forma pe care ti-o doresti, in fiecare moment al vietii. Sa iti realizezi visurile si sa ii ajuti si pe altii - asa cum faci si azi, de ziua ta - sa si le realizeze. Ma bucur foarte mult ca imi e dat sa te cunosc. M-a impresionat profund dorinta ta de a sustine trupa PlayHood si felul frumos in care ai scris despre ei.

Claudiu Dorobantu

Ioana P

Sunteți fantastici!
28 Aug 2020